Поверніть ваш пристрій

Поверніть ваш пристрій

Заява компанії ENSO щодо маніпулятивної та неправдивої інформації поширеної в ЗМІ

25. 01. 2023

  Шановні інвестори та партнери!

  Останніми днями в інфопросторі з’явився цілий ряд маніпулятивних публікацій, в яких згадується ENSOз прив’язкою до сторонніх осіб та висловлюються неправдиві твердження про «тіньових» власників компанії.

  Матеріали цих розслідувань це загальнодоступна інформація з відкритих джерел, зміксована з домислами та надуманими «фактами».

  Це не перша, на вигляд спланована атака на компанію хоча ми постійно пояснюємо як працює ENSО і девелоперський бізнес в цілому, хто є власниками компанії, як ми взаємодіємо з партнерами тощо.

  Показово, що в цих розслідуваннях відсутня офіційна позиція посадових осіб компанії ENSO. І це не випадково. Адже ні в пресслужбу ні безпосередньо до СЕО компанії Раміля Мехтієва, який регулярно спілкується зі ЗМІ, запити прокоментувати журналістські твердження не надходили.

  Описані в розслідуваннях фінансово-правові механізми із залученням профільних фінансових компаній, які подаються журналістами як «будівельні схеми», насправді є загальноприйнятим інструментарієм, що використовується в рамках чинного законодавства та дозволяє забезпечувати фінансування тих чи інших бізнес-проєктів, в тому числі будівельних. Дані механізми до недавнього часу були прямо прописані у частині третій статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність».

  При цьому фінансування компанії ENSO не пов'язане з діяльністю згаданих фінансових інституцій, як і власники таких компаній не впливають на господарську діяльність девелопера ENSO, про що в матеріалах згадується, але у висновках повністю ігнорується.

  Стосовно інших «фактів», що наведені в розслідуваннях та на основі яких журналісти роблять хибні припущення і твердження про приналежність тих чи інших осіб до управління чи навіть володіння компанією, то хочемо нагадати про суть ділових відносин.

   ·Девелоперський бізнес, як і будь який інший бізнес, передбачає комерційну взаємодію з усіма зацікавленими в його послугах компаніями чи фізичними особами, якщо це не суперечить нормам та законам чинного законодавства, а також є взаємовигідним для сторін.

   ·Фінансова діяльність компаній з управління активами, а також керовані ними фонди є абсолютно самодостатніми бізнесами зі своєю специфікою та бенефіціарами. Природно, що їхня ділова взаємодія не може розглядатись як неодмінна частина якогось конспіраційного задуму. Як, наприклад, ваш вклад в комерційному банку не може розглядатись як неспростовний доказ вашої змови з власником цього банку, чи факт володіння часткою в цьому банку. Це і є ті бізнес стосунки, на яких побудована економіка будь-якої країни.

   ·Девелопер, чи будь-яка інша компанія, на різних етапах своєї діяльності може залучати будь-якого комерційно прийнятного фінансового партнера для реалізації своїх проектів.

  З огляду на вищезазначене, ми закликаємо представників медіа справді ретельно вивчити ситуацію та різні моделі роботи бізнесів в Україні та світі та готові цьому всіляко сприяти.

  Головне завдання журналістів бути неупередженими та об’єктивними у висвітленні діяльності компаній, не шукати чи вигадувати скандал там, де його не існує. Ми завжди демонстрували відкритість та готовність комунікувати з представниками ЗМІ, розраховуючи, зі свого боку, на їх професійність та незаангажованість.

Поділитися

Facebook